Ücretsiz Masaüstü Uzaktan Erişim Programları (2022)

TeamViewer (türkçe)

En popüler kullanılan uzak masaüstü programlarından birisidir. Herhangi bir güvenlik yapılandırmasına ihtiyaç duymaz. 

AnyDesk (Türkçe)

Masaüstüne indirip karşıdan şifre talebinde bulunmadan bağlanabileceğiniz izinle erişebileceğiniz kullanımı oldukça basit program.

BeamYourScreen

Kullanımı basit eski programlardan birisi. Tek dez avantajı ingilizce olması. 

Join.Me (Türkçe)

Aynı zamanda chat programı olarakta piyasada popüler olan uygulamanın uzak masaüstü versiyonudur. Kullanımı basit ve Türkçe seçeneği bulunuyor. 

ShowMyPC

Programı indirmeden hızlı bir şekilde karşı bilgisayara bağlanabileceğiniz program. Güvenlik ile ilgili kuşkuları olanların daha çok yerel kurulumla çalışan programları tercih etmesinde fayda var. 

Chrome Uzaktan Masaüstü

Kullanımı oldukça basit ve güvenilirdir. Kendi ekranınızı paylaşabilir partnerinizden ekranın paylaşmasını rahatlıkla yönlendirebilirsiniz. Uygulamayı yüklemeye ayrıca ihtiyaç yoktur. Paylaşım yaptığım linkten direkt bağlantı noktasıan gidebilirsiniz. 

RemotePC (Ayrıca mobil uygulaması da bulunmaktadır.)

Mac ve windows başta olmak üzere birçok işletim sistemine uyumlu, basit ve kullanımı esnektir. İngilizce olmasına rağmen rahatça pratik yaparak öğrenebileceğiniz bir program. Aynı zamanda mobil uygulaması da bulunmakta. 

Windows Remote Desktop

Windows’un ücretsiz bir şekilde uzaktan erişim sağlayabileceğiniz programdır. Kullanımı basit ve gerekli ayarlar yapılırsa eriştiğiniz bilgisayar kullanıcısı kadar yetki alabilirsiniz. Ayrıca hiçbir indirme işlemi yapmadan her windows kullanıcısına yüklenir. Başlat menünüze ‘Uzak Masaüstü Bağlantısı’ yazmanız yeterlidir. 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.