Olmazsa Olmaz Ücretsiz Bilgisayar Programları

7-Zip

Dosya arşivlemeye ve sıkıştırılmış dosyaların açılması için kullanılan bilgisayar programıdır. 

vLC Media Player

Çok basit kullanıcı arayüzüne sahip olan ve hemen hemen tüm video formatlarını yürütme/oynatma işlemi gören uygulamadır. Olmazsa olmaz listemizin demirbaşlarındandır. Ayrıca tamamen ücretsizdir. 

Calibre

Hem pdf uzantılı dosyaları, hem de e kitap dosylarını açmayı sağlayan programdır. Günümüzde e kitap oldukça yaygınlaştığından mutlaka bilgisayarınızda olmalı. 

Fire Alpaca

Tamamen ücretsiz grafik tasarlama programı. Bir photoshop olmasa da ihtiyacınızı karşılayacaktır. Kullanımı ise oldukça basittir. 

Shotcut

Ücretsiz video düzenleme programıdır. Çeşitli fonksiyonlarla videolarınızı istediğiniz hale getirebilirsiniz. Kırpma, kesme, birleştirme gibi temel araçları kullanabilirsiniz. 

EaseUs data recovery

Veri kurtarmak için oldukça fazla kullanılan uygulamadır. Hem mac hem de windows tabanlı işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz. Usb, hard disk gibi depolama aygıtlarında geri dönüşüm sağlayabilir silinmiş verilerinizi kurtarabilirsiniz. 

Libre Office

Ms Office programlarından sonra ikinci sırada Libre office programı yer alıyor. Lisans problemi yaşamak istemiyorsanız tam size göre.  Alışması biraz zaman alsa da Ms Office ile gerçekleştirdiğiniz tüm fonksiyonları Libre’de yapabilmeniz mümkün. Ayrıca tüm yazılım platformlarında ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.