En İyi Hayatta Kalma Oyunları

Valheim

Henüz erken erişimdeolan oyun size bir Viking olma fırsatı sunuyor. Çeşitli yaratıklarla ovalarda, dağlarda gezinin. Oyunu ilk indirdiğinizde grafikler yetersiz ve kötü gelebilir. İnanın oyun keşif için en az 2 saati hak ediyor. İlk 2 saatten sonra vazgeçemeyeceğiniz deneyimler sunuyor. Belli dönemlerde yine oyun yeni güncellemelerle hikayesini zenginleştiriyor. Boss kesimleri, çağ atlamalarla geçiyor zamanınız. Demir çağı, tunç çağı, gümüş çağı gibi çağ atlamalarıtyla ekipmanlarınız bu çağın gereklerine göre geliştirilebiliyor. Her bir bos size yeni karakter özellikleri kazandırıyor. Henüz popülerliğe erişemeyen bu oyunu ilk deneyimleyenlerden biri siz olun.

Çeşitli Platformlarda Oyun Fiyatları ise Şöyle (Eylül 2021)

FoxNGame : 28,80 ₺

Steam : 25,60 ₺

Epinkafe : 27,20 ₺


The Forest

2014 Tarihinde PC ve PS4 için piyasaya çıkmıştır. Uçak düşüşünün ardından bir adada hayatta kalmaya çalışırsınız. Tabi bu adada yalnız değilsiniz. Birçok tehlikeye karşı dikkatli olmanız gerekir. Küçük çocuğunuz Tommy’i bulma pahasına bir çok maceraya girmeniz gerekiyor. Yine oyunun amacından saparak yaratıcılığınızı konuşturup çeşitli yapılarda yapmanız ve bir üs inşa etmeniz de mümkün. Multiplayer yani çok oyunculu seçenekleriyle size keyifli vakitler sunuyor.

Çeşitli Platformlarda Oyun Fiyatları ise Şöyle (Eylül 2021)

FoxNGame : 27,20 ₺

Steam : 32 ₺

Gamesatis : 38,80 ₺


Rust

2013 Yılında yalnızca PC platformu için piyasaya çıkarılmıştır. Oyundaki tek düşmanınız online diğer oyunculardır. Yine multiplayer yani arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz harika bir oyun. Açlık, suzusluk gibi diğer faktörler ise diğer düşmanlarınız. Eşya ve ekipmanlar üreterek diğer oyuncularla mücadeleye katılabilirsiniz.

Çeşitli Platformlarda Oyun Fiyatları ise Şöyle (Eylül 2021)

FoxNGame : 107,95 ₺

Steam : 127 ₺

Gamesatis : 126,10₺


Subnautica

2014’te PC, PS4, Xbox One için geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüştür. Denizlerin diplerinde hayatta kalma oyunu. Tehlikelerle dolu deniz dünyasında kaynaklar toplar bu kaynakları ekipmana dönüştürür ve denizaltınızı geliştirirsiniz. Aynı zamanda sualtında keşif imkanı da bulabilirsiniz. Oyunun hikayesi ise şöyle;
Uzaylı sualtı dünyasına zorunlu iniş yapmak durumunda kalırsınız. Şaşırtıcı su yaratıkları ve diğer dünyayı keşfederken burada hayatta kalmaya çalışır aynı zamanda kaçış yollarını da düşünmeniz gerekir.

Çeşitli Platformlarda Oyun Fiyatları ise Şöyle (Eylül 2021)

FoxNGame : 45 ₺

Steam : 50 ₺

Epic Game : 49₺


The Long Dark

2014 yılında PC, PS4, Xbox One platformları için piyasaya sürülmüştür. Hikaye Kanada’nın Kuzeyinde buz gibi sert soğukta hayatta kalarak geçer. Hayatta kalma oyunlarının temelinde olan açlık, susuzluk ve barınma yine temel yaşam sebebiniz konumundadır. İçinizi titretecek bu oyunu çeşitli platformlardan temin ederek hikayeye dahil olabilirsiniz.

Çeşitli Platformlarda Oyun Fiyatları ise Şöyle (Eylül 2021)

Steam : 50₺

Gamesatis : 48,50₺

Epic Game : 50₺


ARK: Survival Evolved

2015 yılında PC, PS4, Xbox One, Android, iOS platformları için piyasaya sürülmüştür. 2017 yılında ise tam sürüme geçmiştir. Eski dünyaya ait yaratıklarla haşır neşir olurken hayatta kalmak oldukça zorlaşıyor. Özellikle dinazorların olduğu kısımlar size oldukça gerçekçi deneyimler sunuyor. Açlık ve susuzluk yine başımızın belası. Kendi basenizi kurabilir dinazor saldırılarına karşı savunmanız gerekebilir. En zevkli kısımlardan biri ise dinazor eğitip kısa gezintilerle bu büyük dünyayı keşfedebilirsiniz. Arkadaşlarınızla yine keyifli zaman geçirmek için ideal bir oyun.

Çeşitli Platformlarda Oyun Fiyatları ise Şöyle (Eylül 2021)

Gamesatış : 48,50 ₺

Steam : 50 ₺

Epic Game : 49₺


DayZ

2013 tarihinde PC, Xbox One platformlarında piyasaya sürülmüştür. İlk olarak Arma 2 modu olarak geliştirilmiştir. Popülerlik kazandıktan sonra kendine has bir oyun olarak bağımsızlaştırılmıştır. Zombilerle dolu Sovyet şehrinde kaynak toplayın, ekipman üretin, eşya üretin, base inşa edin ve savaşın.

Çeşitli Platformlarda Oyun Fiyatları ise Şöyle (Eylül 2021)

Gamesatış : 145,50 ₺

Steam : 149,99 ₺

FoxNGame : 127,49₺


Frostpunk

2018 Yılında yalnızca PC platformu için piyasaya sürülmüştür. Dünyanın güneşten mahrum kaldığı dondurucu sert soğuklarla mücadele ettiği bir dönem. Diğer oyunların aksine hayatta kalmak değil diğer insanları hayatta tutmanız gerekiyor. Strateji oyunları tarzında oyun deneyimi sunan bu oyunda insanların temel barınma ve diğer ihtiyaçlarını sağlıyorsunuz. Bir grup insanı hayatta tutmak dışında onları düzen içerisinde tutmanız da gerekiyor. Bunun için ise çeşitli zamanlarda kanunlar çıkarabiliyor ve kararlar verebiliyorsunuz.

Çeşitli Platformlarda Oyun Fiyatları ise Şöyle (Eylül 2021)

Epic Game : 47,40 ₺

Steam : 50 ₺

Durmaplay : 50₺

FoxNgame : 45 ₺


Stranded Deep

2015 yılında PS4, Xbox One 21 ve PC platformları için piyasaya sürülmüştür. Pasifik okyanusunda bir uçak kazası sonucu bölgede hayatta kalma mücadelesiyle geçiyor. Adaları ve denizleri keşfetme imkanı sunuyor. Tüm adalar ve denizlerde çeşiti yaşam formlarıyla dolu. Bunları keşfederken yine hayatta kalmak için temel ihtiyaçlarına dikkat etmeniz gerekiyor.

Çeşitli Platformlarda Oyun Fiyatları ise Şöyle (Eylül 2021)

Epic Game : 24 ₺

Steam : 24 ₺

BursaGB : 18,48 ₺

FoxNgame : 21,60 ₺

Share

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.