Bella Hadid Kimdir? Bilinmeyen Yönleriyle Bella Hadid Hakkında

Bella Hadid, kız kardeşi Gigi ile birlikte moda dünyasının zirvesine ulaşan Amerikalı bir süper modeldir.

Bella Hadid, Bulgari ve Fendi gibi markaların kampanyalarında boy gösteren bir süper model. Hadid, şöhretini “dünyadaki bir şeyi daha iyiye doğru değiştirmek” için kullanmayı amaçlıyor. Akıl sağlığı mücadelelerinden, Lyme hastalığıyla olan deneyiminden ve Filistinlilerin statüsünden bahsetmiştir. Hadid, diyalogları ezberlemekte zorlanmasına rağmen bir gün mutlaka oyunculuk yapmak istiyor.

Ailesi
Isabella Khair Hadid, 9 Ekim 1996’da Washington, D.C.’de doğdu. Hadid’in babası Mohamed Hadid, bir mimar ve gayrimenkul danışmanıdır. Annesi Yolanda Hadid, Beverly Hills’in Gerçek Ev Kadınları’nda rol alan eski bir modeldir. Hadid, ikisi de model olan ablası Gigi ve küçük erkek kardeşi Anwar ile büyüdü. Hadid’in çocuklarının geçmişteki bir ilişkisinden Alana ve Marielle adında iki büyük üvey kız kardeşi vardır.

Hadid’in annesi 16 yaşında Hollanda’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiş, babası da genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne gelen Filistinli bir mülteciydi. “Müslüman olmaktan gurur duyuyorum” diyen Hadid, bayram ve Ramazan’ı kutlayarak büyüdü. Ancak 2017’de, “Yaşlanınca hem çalışıp hem de okula gidiyordum, bu yüzden o kadar uzun süre oruç tutamadım.

Hadid’in ebeveynleri 2000 yılında ayrıldı. Annesi, Hadid’in çocukluğunun bir bölümünde müzik yapımcısı David Foster ile evlendi, ancak bu evlilik de bir süre sonra sona erdi.

Hadid, 2017’deki bir röportajda California’daki çocukluğunu şöyle anlattı: “Santa Barbara’da bir çiftlikte büyürken, gündüzleri okula gider, sonra doğruca ahıra gider ve atlarıma biner, her akşam 6’da ailemle akşam yemeği yerdim. Ödevimi yapar ve uyurdum.” Yetenekli bir binici olan Hadid, 3 yaşından 15 yaşına kadar yarışmalara katıldı.

Hadid, 14 yaşındayken kendi parasını kazanmak için bir meyve suyu barında çalışmaya başladı. Bu yaşta doğal sarı saçlarını da boyamaya başladı. Tonlardaki fark, Hadid’in kız kardeşinden ayrı bir model olarak kendi yolunu çizmesine yardımcı olacaktı.

Modelleme Kariyeri
Liseden sonra Hadid, New York City’deki Parsons Tasarım Okulu’nda fotoğrafçılık okumak için California’dan ayrıldı. O zamanlar kız kardeşi Gigi zaten başarılı bir modeldi. Hadid kendini modelliyordu ve kısa süre sonra onun Sette fotoğrafçılardan benim okulda öğrendiğimden daha fazlasını öğrendiğine inanmaya başladı. Bu kariyere odaklanmak için okulu bırakmayı seçti. 2015 yılında New York City Moda Haftası’nda Tom Ford için podyuma çıktı.

Hadid, 18 yaşında mali açıdan bağımsız hale geldiği için gurur duyuyor. Çok sayıda dergi kapağında yer aldı ve Bulgari, Fendi ve Dior beauty ile sözleşmeleri bulunmaktadır.

Aynı sektörde olmalarına rağmen Hadid ve kız kardeşi arasında kardeş rekabeti yoktur. 2017’de Hadid, Harper’s Bazaar’a, “Çoğu zaman pazarlarımız tamamen farklıdır ve bir iş için rezervasyon yaptırırsak ve o alır ya da ben alırsam, ikimiz de birbirimiz için mutlu oluruz” demiştir. Gigi ve eski bir model olan annesinden destek almanın yanı sıra Hadid, Kendall Jenner gibi süper model arkadaşlarıyla da iyi arkadaşlıklar kurmuştur.

2018’de Love dergisi için bir videoda görüldükten sonra Hadid, çok zayıf göründüğü için sosyal medya eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Ayrıca yeterince gülümsememekle de suçlandı. Hadid, InStyle’a, “Modelliğe başladığımda, o kadar yoğun bir güçtü ki, sanırım sadece gülümsemedim ve gülmek istemedim ve sonra gülümsemediğim bir şey oldu.” Modelliğe ilk başladığında gülümsemesinden utandığını açıkladı. Lyme hastalığı nedeniyle kendini iyi hissetmediği durumlar da oldu.

Modellik kariyeri boyunca Hadid daha da rahatsız edici deneyimler yaşadı. 2018’de, New York City’deki dairesinin önünde bir takipçi olduğu biri tarafından tacize uğradı. Polise başvurmak zorunda kaldı ve Victoria’s Secret için çalışırken Hadid’in vücuduyla ilgili nesnel yorumları dinlemek zorunda kalmıştır. 2019’da Hadid, Rihanna’nın Savage x Fenty serisi için iç çamaşırı modellemesinin “ilk kez bir podyumda gerçekten seksi hissettim” demiş, “Başka iç çamaşırı şovları yapıyordum ve bir podyumda asla güçlü hissetmedim, mesela, Benim iç çamaşırım. “

Hadid, 2018’de annesinin hazırladığı Yolanda Hadid ile Modellik Yapmak adlı programında kaygıyla yaşadığı tecrübesini paylaştı. 2019 yılında, modellik kariyerine başlayan 18 yaşında bir genç olarak, memnun tasarımcıların talepleri üzerine “Her sabah ağlardım, öğlen arası ağlardım, uyumadan önce ağlardım” dediğini aktardı. 

Hadid bir keresinde kendi ruh sağlığı için sosyal medyaya geçici bir süre ara verdi. Willow Smith’in güvensizlikle ilgili bir Instagram gönderisine yanıt verdiğinde Kasım 2021’e kadar sosyal sitelere geri döndü. Takipçilerine, “Kendi kendine yardım ve akıl hastalığı / kimyasal dengesizlik doğrusal değildir ve neredeyse akan engellerden oluşan bir rollercoaster gibidir… inişleri ve çıkışları ve yan etkileri vardır.”

Hadid, Beauty Behind the Madness albümü için sanat eserinde yer almasını talep ettikten sonra 2015 yılında müzisyen The Weeknd ile ilişkiye başladı. Hadid, “In the Night”ın müzik videosunda rol aldığında ikili tekrar birlikte çalıştı. 2016’da çakışan programlar nedeniyle ayrıldılar, ancak 2018’de bir kez daha romantik bir şekilde bağlandılar.

Hadid, 2020 yılında sanat yönetmeni Marc Kalman ile çıkmaya başladı.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.